Επίσκεψη στο Σύλλογο “Φλόγα”

Στις 13 Φεβρουαρίου 2024 εκπρόσωποι μαθητών και μαθητριών του 6ου ΓΕΛ Αθηνών μαζί με τις καθηγήτριές τους κ. Δημελά Ελεονώρα και κ. Παπακώστα Μαρία επισκέφτηκαν τη «Φλόγα», Σύλλογο Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια, με σκοπό να γνωρίσουν από κοντά τη δραστηριότητα του συλλόγου, αλλά και να προσφέρουν ένα χρηματικό ποσό που συγκέντρωσαν από το Χριστουγεννιάτικο Bazaar που διοργάνωσαν στο χώρο του σχολείου. Εντυπωσιασμένοι από την ευαισθησία των ανθρώπων που συναντήσαμε και μας μίλησαν για τα παιδιά και την προσπάθειά τους να τους συμπαρασταθούν στον αγώνα τους! Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην πρόεδρο του συλλόγου κ. Μαρία Τρυφωνίδη που μας μίλησε με τόση ευαισθησία για τον σκοπό και το έργο τους, αλλά και στα μέλη του συλλόγου που για τη ζεστή υποδοχή που μας επιφύλαξαν.