Εκδήλωση για τον Εορτασμό της 25ης Μαρτίου

Την Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024 πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις του 6ου ΓΕΛ Αθηνών εκδήλωση για τον εορτασμό της 25ης Μαρτίου. Η εκδήλωση έλαβε χώρα σε χώρο του σχολείου που διαμορφώθηκε ειδικά για αυτήν την περίσταση, κατόπιν προτροπής ομάδας μαθητών και μαθητριών μας, η οποία εργάστηκε με αυταπάρνηση για αυτό το σκοπό. Ευχαριστούμε ιδιαίτερα τη Διεύθυνση του σχολείου που συνέβαλε στην υλοποίηση της ιδέας των παιδιών μας. Ευχαριστούμε τον κ. Παναγιώτη Γυφτάκη, τέως καθηγητή του σχολείου μας, που μάς επέτρεψε να αξιοποιήσουμε την πλούσια συλλογή γραμματοσήμων του με θέμα τον Φιλελληνισμό και μας τίμησε με την παρουσία του στη γιορτή. Ευχαριστούμε τους καθηγητές και το προσωπικό φύλαξης και καθαριότητας του σχολείου μας για την πολύπλευρη στήριξή τους. Αλλά, κυρίως, ευχαριστούμε τους μαθητές και τις μαθήτριές μας, που μάς δίδαξαν για μία ακόμη φορά ότι όταν είμαστε όλοι μαζί, μπορούμε να κάνουμε μικρά θαύματα!

Οι υπεύθυνες καθηγήτριες της διοργάνωσης,

κ. Δημελά Ελεωνόρα, κ. Μαμάκη Άννα, κ. Μπούρδαλα Φωτεινή