Υποβολή Αίτησης/Δήλωσης για τις Πανελλαδικές 2024 – Υποβολή δικαιολογητικών για μαθητές με αναπηρία ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες

Οι υποψήφιοι/ες (μαθητές/τριες και απόφοιτοι) που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕ.Λ. για εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, καλούνται να υποβάλουν σχετική Αίτηση-Δήλωση (Α-Δ) από την Τετάρτη 29-11-2023 ως και την Παρασκευή 15-12-2023, σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία (την έντυπη μορφή μπορείτε να την δείτε και να την κατεβάσετε στους συνδέσμους που υπάρχουν παρακάτω).

Για περισσότερες πληροφορίες, δείτε τη σχετική εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘΑ εδώ.

ΑΙΤΗΣΗ – ΔΗΛΩΣΗ ΓΕ.Λ. Υποψηφίου 2024

ΑΙΤΗΣΗ – ΔΗΛΩΣΗ ΓΕ.Λ. Υποψηφίου 2024 για 5 ΜΟΥΣΙΚΑ ΤΜΗΜΑΤΑ

Διευκρινίσεις και Οδηγίες συμπλήρωσης της έντυπης Αίτησης-Δήλωσης θα βρείτε εδώ.

Επιπλέον, οι υποψήφιοι με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες θα πρέπει να ενημερωθούν για τον τρόπο εξέτασης των πανελλαδικά εξεταζόμενων μαθημάτων, καθώς και την υποβολή των δικαιολογητικών που απαιτούνται για προφορική ή γραπτή εξέταση στις Πανελλαδικές Εξετάσεις έτους 2024, εδώ.